petr špaček crossfit

CrossFit, hezký a komplikovaný

Jak již jsme si několikrát řekli. CrossFit je úžasný sport.

Nutí nás učit se novým dovednostem, ale…
Právě díky tomu, jak je CrossFit pohybově rozmanitý je občas komplikované poznat na kterou jeho část se zaměřit.
Vím, že potřebuji zlepšit sílu, protože jsem slabý ve dřepu. Chci trhat těžkou činku do dřepu, ale nemám dostatečně mobilní ramena. Chci uběhnout půlmaraton, ale teď nedoběhnu ani na zastávku…

 

Jak tedy začít?

V první řadě by bylo vhodné zhodnotit své aktuální fyzické možnosti a stanovit si cíl, popřípadě dílčí cíle, na které se primárně zaměřím. V tréninku se tomu budu pravidelně věnovat. V ideálním případě si povedu svůj tréninkový deník nebo poznámky o tom, co jsem cvičil, kolik jsem toho udělal, jak jsem se cítil. Proto, abych se mohl zpětně podívat, co jsem dělal a vyhodnotit, jestli to fungovalo nebo nikoliv. Ve stejném čase se však můžu věnovat i ostatním věcem, ve kterých se chci zlepšit. Jenom nedostanou v tréninku tolik prostoru. Největší pozornost bude věnována hlavnímu cíli. Ten bude zařazen do první části tréninku, dokud jsem fyzicky a psychicky v plné síle. Ať už si vybereš trenéra nebo budeš trénovat podle sebe, je dobré u zvoleného plánu několik týdnů setrvat a poté hodnotit.
Ačkoliv to bude znít jako fráze, tvůj trénink nejvíce zlepší tvá strava a kvalitní spánek. Pokud nedáš do pořádku tohle ani ten nejlepší trenér a nejdražší tréninkový plán na světě tě neposune vpřed.

79 názorů na “CrossFit, hezký a komplikovaný”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *