petr špaček crossfit

Co je to CrossFit a kdo ho dělá ?

CrossFit?

Mnoho z Vás již jistě toto slovo slyšeli, ale jsem si jistý, že každý z Vás si vybaví něco jiného.

Stačí jedno kliknutí na Youtube a máte šanci vidět jak ženský a chlapi dělají neuvěřitelný věci. Zvedají těžké činky nad hlavu, chodí po rukou, houpají se na kruzích. Jen těžko si ze židle dokážete představit, že něco takového začněte/můžete dělat.  Super vymakaná těla a úctyhodné výkony, jsou většinou vydřené desítkami a stovkami hodin strávených v tělocvičně, lidmi, kteří chtějí závodit a věnují tomuto sportu maximum času a úsilí. Můžeme jim říkat hobbíci – poloprofesionální hobbíci. 

CrossFit a jeho filozofie je však odlišná.

CrossFit je vhodný pro každého kdo chce být zdravý a cítit se dobře. Využívá pohybů, se kterými se můžeme setkat v běžném životě, ačkoliv si to ani neuvědomujeme. Běh, dřep, tlak činky nad hlavu a spousta dalších cviků a variací, na které v tréninku můžete narazit, jsou jen tréninkové nástroje, proto abychom se v běžném životě cítili co nejlépe a naše tělo fungovalo správně. 

Chcete se cítit dobře?

Nebaví vás cvičit na strojích, koukat se přitom na sebe do zrcadla? Pak možná právě pro Vás je tento trénink vhodný. Máte obavy, že to nezvládnete? Že nemáte sílu nebo kondici?

Můžete být v klidu. Než Vám naložíme, vysvětlíme, jak se daný cvik správně technicky provádí. Jakmile si budete technikou jistí, budete moct přidat. 

77 názorů na “Co je to CrossFit a kdo ho dělá ?”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *